6 791 přečtení
Čvc 17 2012

Praha, náhradní tramvajová linka č. 36: Špejchar – Bořislavka

Kvůli výstavbě přeložky tratě zprava doleva, byly tramvaje ukončeny na Bořislavce

Máme tady další tramvajovou projížďku. Tentokráte zavítáme do Prahy, kde si projedeme náhradní  tramvajovou linku č. 36 a to ještě ve výlukové trase Špejchar – Bořislavka z důvodu výstavby metra V A. Linka bude od 1.9.2012 již minulostí.  Pojedeme vozem KT8D5R.N2P a v zastávce Bořislavka nás čeká Kaliforňan.Linka vyjela na tuto trasu 14. 2. 2011, jako posila Evropské ul. Z kapacitních důvodů smyčky Divoká Šárka (nemožnosti přestávky řidičů na třetí lince), nemohla sem linka č. 15, která bude také spolu s dalšími linkami č. 19 a 21 od 1.9.2012 minulostí. Také si ve videu můžeme všimnout, že do zastávky Bořislavka byla odkloněna i linka č.25.  Linka č. 26 jela na Vypich. Zajímavé je převlíkání na Bořislavce mez 36 a 25 a obráceně. Horší už to proč jely tramky za sebou i v opačném směru.

Ať se Vám projížďka líbí.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


14 komentářů

 • Napsal Pražan, 17. 7. 2012 @ 11:16

  Ten text je poněkud zmatený – linka č. 36 jako “výluková” měla i jen v oblasti Prahy 6 tras několik, navíc její vedení s linkou č. 15 příliš nesouvisí. A pokud jde o zmiňované nesmyslné rušení některých tramvajových linek, zatím vůbec není jisté, zda ty (nyní sice městem kupodivu schválené) šílené vize “inženýrů lidských duší” = relativně nedávných absolventů Českého vysokého učení teoretického o “metrolinkách” (asi byli na výletě u Fidéla Castra v Havaně, kde ovšem tamní autobusové “metrolinky” skutečně nahrazují neexistující metro) budou skutečně od září t.r. realizovány, protože vzbudily logický bouřlivý odpor většiny městských částí – definitivní rozhodnutí má padnout teprve v 1. polovině měsíce srpna 2012.

 • Napsal Ivo, 17. 7. 2012 @ 18:11

  Re Pražan:
  To je pravda, že měla 36ka několik tras na Praze 6.
  Hlavní trasa, ale byla Špějchar – Divoká Šárka ( je to i v jezevčíku). Na Bořislavku je to výluková trasa. S linkou 15 to má společného to, že byla původně zavedena ve špičkách jako její náhrada v úseku Špejchar – Divoká Šárka a to z důvodu, že linka č. 15 nemohla na DŠ čerpat přestávky. Na Špejchaře to šlo. Změny od 1.9.2012 sice nejsou definitivní, ale pokud by linka 12 jela přes Letnou (požadavek MČ P-7 na linku …-Holešovice – Letná -…., tak 15ka půjde na odstřel. V každém případě je 36 dočasná linka. Až nebude potřeba a pojedou tam běžné tramky 2,20,26 nebo nově 5+26, 20 tak bude zrušena.
  Jinak díky za komentář.

 • Napsal Pražan, 18. 7. 2012 @ 17:10

  Ad “Ivo” = 17.07.2012 – 18:11:
  V zásadě souhlasím: zavedení “patnáctky” na šáreckou větev bylo příjemným zpestřením nabídky přímých spojení, ale kvůli “špičkovosti” bohužel značně omezeným, a navíc je nesmyslné “metrolinky” debilně dotahované až “na doraz” na vzdálené okraje města definitivně zlikvidují – a nepopírám, že na Evropské mívala asi i větší frekvenci, než když jezdila do Břevnova. Už aby “áčko” jezdilo aspoň do Veleslavína – i když právě pro mě to bude znamenat zhoršení, protože pro mojí “spádovou” stanicí je Dejvická a po prodloužení metra už si v něm nejen určitě nebudu moci vybírat místo, ale většinou si v něm ani vůbec nesednu …
  “Dvanáctka” jezdívala přes Letnou a Chotkovou silnicí už kdysi “za bolševika”, a to možná dokonce skoro nějakých 20 let, když proti “Strakovce” budovali nějaké “vládní a hradní bunkry” pod Letnou a nábřeží bylo dlouhodobě uzavřeno – tehdy ovšem bývaly zastávky tramvají v naprosté většině situovány těsně před křižovatkami (a to včetně křižovatky Špejchar), takže přestupy bývaly mnohem snazší a kratší, než jsou nyní = i linka č. 12 vedená přes Letnou mohla dobře sloužit také pro spojení Prahy 1 s Prahou 6 (a i Prahy 7 s Prahou 6); v současné situaci ovšem bude odkloněná “dvanáctka” pro tyto účely nepoužitelná a navíc její odklonění zlikviduje rychlé spojení Klárova se Strossmayerovým náměstím, takže nevím, zda je to řešení skutečně optimální – obhajitelné by to snad bylo, kdyby konečně někdo zároveň prosadil “náhradou” (schválně v uvozovkách) aspoň dávno požadované vedení “osmičky” z Prahy 6 Chotkovou silnicí a pod Letnou na Štefánikův most …
  Všechno by to bylo spíše na dlouhou (a nikoli písemnou) debatu …

 • Napsal arj, 19. 7. 2012 @ 16:55

  Ad “výlukové trasy” – dnes jsem si otevřel odkaz na http://www.dpp.cz/docasne-zmeny-provozu-tramvaji-od-25-7-2012-do-8-8-2012/ a nutno říct, že “to je zase perla”.

  1. Zkuste si vytisknout vloženou mapku na formát A4 – pokud to má sloužit jako test zraku stíhacích pilotů, pak je to OK, pokud je to ovšem pro cestující, pak není moc použitelná.

  2. Může někdo z této mapy vyčíst (když už je schopen tyto “blechy” přečíst), kde že končí tramvaj 11 či 31 letenská NAD?

 • Napsal Pražan, 20. 7. 2012 @ 14:02

  Ad “arj” = 19.07.2012 – 16:55:
  Pokud vím, ke “změně designu” matérií vytvářených původně přímo DP Praha došlo před cca 5 roky a nyní vše dělají noví “odborníci” = zjevně za využití mnohem vyšších nákladů. Proč do toho schéma nemohli (jako “designérští odborníci”) doplnit například názvy dalších zastávek důležitých pro orientaci uživatelů jejich děsivých výplodů, když jde evidentně o pro ně relativně jednoduchou záležitost, to normální člověk pochopí jen těžko – ale mohl by se na to zeptat třeba primátor, když teď probírá zprávu o oficiálním “auditu” hospodaření DP Praha v poslední době: nechcete mu to podsunout jako jeden z aktuálních příkladů nekvalifikovaného vynakládání finančních prostředků?

 • Napsal MOp, 20. 7. 2012 @ 16:25

  Vylukova schemata si Dopravni podnik vyrabi sam. Momentalne je vytvari odb. Provozní informace.

 • Napsal Pražan, 20. 7. 2012 @ 17:22

  Ad “MOp” = 20.07.2012 – 16:25:
  To je možné (sám “do toho nevidím”), ale tím spíše by měly být ty infomace kvalitní: v minulosti na nich sice nebyly žádné “kudrlinkové rámečky”, ale ty informace byly smysluplnější a kvalitnější – teď se dbá (zbytečně a “frajersky”) spíše na vzhled a informační hodnota těch materiálů je podstatně menší …

  A propos: pod “audit” by rozhodně měly patřit i ty (nekvalitní) informace, protože určitě stojí “hafo” (našich) peněz …

 • Napsal balik z panelaku, 22. 7. 2012 @ 21:56

  pozornému pozorovateli jistě neuniklo, že opatření k této výluce byla výrazně předimenzovaná – d-25 a d-36 jezdící pár minut po sobě, autobusy náhradní dopravy a-X26 jezdící vzájemně na dohled a v přímém časovém souběhu s a-119 i a-218…

 • Napsal Neetatista, 3. 8. 2012 @ 17:40

  Váš nový nepřítel:

  http://mach.blog.ihned.cz/c1-56838370-prazska-doprava-at-je-soukroma-ale-ne-napul-jak-chce-mesto

  Jak si to představuje! MHD v souladu s názory odporníků (kteří ví, co je dobré i pro ostatní (méněcenné) obyvatelstvo) je přednější než nějaké bydlení a jídlo pro pár nýmadů:))

 • Napsal Neetatista, 3. 8. 2012 @ 17:44

  Váš nový nepřítel:

  http://mach.blog.ihned.cz/c1-56838370-prazska-doprava-at-je-soukroma-ale-ne-napul-jak-chce-mesto

  “Město přestane autobusovou dopravu dotovat a o ušetřené peníze sníží lidem daně (např. daň z nemovitosti, nebo jinou daň, která by případně byla v kompetenci obce).”

  MHD je přednější než to, že nějakým žebrákům zůstane v peněžence více peněz na bydlení a jídlo. Ten suchopár se vůbec nedovede vžít do pozice odporníka, který ve své blahosklonosti ví, co je dobré pro ostatní:))

 • Napsal arj, 4. 8. 2012 @ 0:24

  Neetatisto, ten blogový článek je zajímavý a zábavný (= pobavil mne), akorát jsem si myslel, že Mach je aspoň ekonomický odporník. Ale hledat možnosti snížení daňové zátěže na straně občana v tom, že mu odpustíme daně z nemovitosti, na mne působí jako zásadní neznalost:
  – těch pár stovek (které platí majitel bytu) představuje v nejlepším případě půlku nádrže,
  – pár tisícovek (které platí majitel činžáku) představuje měsiční splátku na leasing za “standardní” auto

  Takže tudy cesta asi nevede …

 • Napsal arj, 4. 8. 2012 @ 23:34

  Neetatisto, myšlenka pana Macha je sice zajímavá, ale trochu mimo. Mohl by vědět, že daně z nemovitosti jsou
  – z “panelákového bytu” (což je asi nejobvyklejší forma vlastnictví nemovitosti v Praze) v řádu poloviny nádrže běžného gumokolu
  – z vinoradského činžáku v řádu jedné měsíční splátky leasingu na běžný gumokol.
  A totální deregulaci MHD bez dotací zkusili v GB: vydržela pár týdnů, než magistráty začaly dotovat první a poslední spoje a pár let, než ve většině měst musely přistoupit k objednávání spojů do některých městských čtvrtí a předměstských obcí.

 • Napsal arj, 6. 8. 2012 @ 14:03

  Tak moje předchozí 2 příspěvky jsou “dokonalou” ukázkou toho, jak funguje internet, tedy sektor (= odvětví) veskrze soukromý.
  V první půlhodině dne 4.8. jsem vložil příspěvek; když jsem ho na dopravním webu nenalezl ani ve večerních hodinách dne 4.8., napsal jsem ho znovu. Zatímco druhý příspěvek se načetl okamžitě, ten první se na dopravním webu objevil až dne 6.8. po poledni (tj. cca 60 hodin po vložení).

  Myšlenka, že komerční noční spoj z pátka na soboru přijede až v pondělí v poledne je dost děsivá …

  Jinak mne (ve vztahu k nápadu pan Macha) ještě vyvstanul na mysli vtip, který se říkával za -ismu po “úpravě cen”: “ceny se nezvýšily, kafe sice zdražilo o 50 %, ale naopak zlevnily elektrické lokomotivy”

 • Napsal Pražan, 9. 8. 2012 @ 11:07

  Občané vytvářejí “obce” a “státy” a platí jim daně proto, aby tyto instituce společenství občanů zajišťovaly služby a funkce, které sami jednotlivci buď (= v naprosté většině) nemohou zajišťovat individuálně sami, nebo jejichž individuální zajišťování by bylo neekonomické či příliš náročné svým dopadem na “enviroment”. Síťová VHD je od samého svého počátku “veřejnou službou”, a jediné, co na tom mohou změnit jednotlivci (presentující se jako “podnikatelé”) tvrdící, že jednotlivci dokáží ten síťový systém provozovat levněji, je to, že jej rozbijí a učiní prospěšný pouze pro ně samé: příkladem je třeba devastace železničního spojení ČR a Slovenska v okrajových obdobích dne zaviněná zrušením dotací na dálkové expresy relace Praha – Ostrava bez ohledu i právě na mezistátní spoje, a tak všichni dopravci nabízejí (bez dotací) jen výkony, které se jim co nejvíce “vyplácejí”.

  Chce-li snad pan Mach sám soukromně provozovat pražské autobusy (a to zřejmě levněji, než dosavadní dopravci zúčastnění v PID), tak ať si klidně koupí nebo najme “svoje” vozidla a provozuje je (a to bez příspěvků od ROPIDu, jak požaduje): ROPID mu jistě rád vydá licenci na nějaké třeba i “konkurenční” linky, a jeho vozidlům asi dokonce umožní i bezplatné využívání zastávek PID. A až si to pan Mach vyzkouší, tak ať zveřejní, jak se mu dařilo, a my to jistě rádi porovnáme s našimi zkušenostmi s jeho podnikáním a jeho dopadem na systém MHD v Praze a VHD v PID – ale ať nejen pan Mach, ale ani jeho “přisluhovači” = veřejní i skrytí, nikoho neohlupují svými apriorními teoriemi, které nám vnucují, aniž by nejdříve praxí sami prokázali, že ty teorie jsou pravdivé a správné a vedou skutečně k pozitivním výsledkům. Do té doby budu klidně a rád “státu” platit daně za předpokladu, že mi díky jim bude poskytována co nejkvalitnější VHD, a že se z nich místo mně jako občanovi poskytované jednotné systematické VHD naopak na můj úkor dobře neživí nikým nezvaní “politici” a rádoby “ekonomičtí” (= především pro sebe) teoretici typu pana Macha.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*