5 737 přečtení
Lis 04 2011

Sevilla 1

Tento příspěvek je 1. částí z 2 článků Sevilla

Sevilla

Hlavní město Andalusie leží na horkém jihu Španělska. Přístav, odkud vyplouvaly lodě do Ameriky, byl v 16. a 17. století ekonomickým centrem světa. V posledních letech město vyniklo skokovým rozvojem cyklistické dopravy. Za jedno volební období se podařilo zdesetinásobit počet cest vykonaných na kole. Tento článek je však věnován místní MHD, která již tak zářným příkladem není. Mají tu lehké metro, tramvaje a autobusy. Povrchovou MHD ve městě a okolí provozuje dopravní podnik TUSSAM – Transportes urbanos de Sevilla.

Samotné město a zároveň souvisle zastavěná oblast čítá 700 tisíc obyvatel. Uprostřed je centrum s úzkými uličkami, které mělo svého času až 300 tisíc obyvatel. Město končí kilometr širokou mezerou vyplněnou polem, řekou a vnitřním dálničním okruhem. Poté přicházejí města aglomerace, do kterých vede metro. Skoro mi to přijde jako pražská sídliště, akorát administrativně nepropojená s městem. Když počítáme blízkou aglomeraci, žije tu srovnatelný počet lidí jako v Praze.

Autobusy

Autobusy zde bohužel plní hlavní funkci. Většina linek vede z centra do čtvrtí na okraji, některé ale zajíždějí i do historického centra a proplétají se úzkými uličkami. Nastupuje se předními dveřmi a jednorázové jízdenky se kupují u řidiče, to je první problém. Jízdenkové automaty mi tu jaksi chyběly, ono přeci jen zdržovat kloubový autobus nástupem předními dveřmi na rychlosti a atraktivitě nepřidá. Jeden místní mi tvrdil, že automaty a revizory nelze zavést, protože Španělé pořád zkoušejí podvádět a dopravní podnik by hodně prodělal. Nicméně u tramvají a metra naštěstí automaty jsou.

Tramvaj končí, autobus pokračuje.

Za další a to velmi závažný problém místních autobusů považuji, že na zastávkách chybějí papírové jízdní řády. Na většině zastávek jsem zcela postrádal informaci, nejen kdy přesně autobus přijede, ale také přibližně kdy a za jak dlouho přijede. Pak je v cizím městě velmi těžké odhadovat, jak dlouho bude cesta trvat. Jen nejdůležitější zastávky byly vybaveny elektronickými panely ukazujícími odjezdy. Vozový park tvoří především citybusy poháněné bionaftou. Vyhrazených pruhů pro autobusy moc není. Spolu s nevhodným odbavovacím systémem to systém značně zpomaluje.

Vedle zmíněných problémů, kterými se zdejší autobusy vyznačují, najdeme i příklad dobré praxe. Na zastávce se staví, když na ní někdo stojí nebo si zmáčkne tlačítko ve voze. Žádné dělení na zastávky na znamení a bez, všude platí zvyk stejně. Aglomerace je obsloužena autobusy, které z velké části končí na autobusovém nádraží Plaza las Armas na okraji centra. Tam se zároveň nachází jako doplněk hromadné dopravy autobusová půjčovna kol, kterou cestující využívají ke zdolání posledních kilometrů k cíli své cesty.

Zastávka u katedrály.

Tramvaje

Původní tramvajová síť byla zrušena jako ve většině měst světa před či po druhé světové válce. V malé uličce za katedrálou stále najdeme koleje. Právě pár metrů odsud se tramvaje dočkaly své renesance, byť zatím v malé síti a spíše ukázkové podobě. Roku 2007 byla otevřena kilometr a půl dlouhá trať od velkého uzlu MHD Prado de San Sebastinan do historického centra. Trať vede z velké části po pěších zónách. Poblíž stanice metra Prado je malá vozovna.

V dubnu 2011 byla trať o necelý kilometr prodloužena. Plán protáhnout krátkou linku o dalších skoro pět kilometrů na nádraží Santa Justa byl zatím odložen. Alespoň letos došlo k nákupu nových tramvají. Dříve zde byly nasazovány stejné soupravy jako ve zdejším metru. Teď je v provozu typ Urbos 3 od výrobce CAF. Spolu s novými vozidly byl zaveden provoz bez trolejového vedení na baterie v posledním úseku podél katedrály. Zatímco Praha 1 se brání pro dopravní obslužnost centra klíčovému návratu tramvají na Václavském náměstí (se slovy „Václavák si zadrátovat nenecháme“), tady našli pro tento zástupný argument řešení. Příště pokračování o metru.

Mapka tramvajové sítě.

O Seville jsem vytvořil rovněž fotogalerii.

O (cyklo)dopravní revoluci píši na webu Auto*Matu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
Sevilla 1, 4.0 out of 5 based on 2 ratings
Share


Autor: Doprava ho zajímá. A chce řešit její problémy.


10 komentářů

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*